Kuchyně na míru

Kuchyně. Místo, bez kterého by si většina z nás nedokázala představit svůj život. Denně zde alespoň chvíli stráví snad každý. Právě ona je tím místem, které dává vzniknout různým delikatesám pro váš stůl, a podle toho by také měla být zařízena.

Nábytek je základ

Kromě spotřebičů kuchyni tvoří to nejzásadnější – nábytek. Kuchyňská linka, různé skříňky, šuplíky a další úložné prostory. To je tím, co vám umožní pohodlný pohyb po kuchyni. Při vaření je potřeba mít vše po ruce přehledně tak, aby vás nic zbytečně nezdržovalo. Společnosti vyrábějící nábytek na míru jsou si toho vědomy, a proto dodávají na trh i kuchyně vytvořené přesně dle vašich požadavků.

Rozložení prvků i využití prostoru

S kuchyní zhotovenou na míru se vám nestane, že by plně nevyužila prostor vašeho bytu, nebo že by naopak někde přesahovala. To se může stát jen s hotovými kuchyněmi bez možnosti úprav, které se prodávají v nábytkových obchodních domech. Také můžete určit rozložení prvků tak, jak jste zvyklí, případně si nechat poradit. Vyberete-li si prověřené kuchyňské studio, jeho zaměstnanci jistě budou ochotni vám sdělit své rady a tipy.

kuchyne2_500

Rozložení prvků Dynamic Space by Blum

Zajímavou volbou je systém Dynamic Space společnosti Blum. Jde o léty prověřené a funkční rozložení prvků kuchyně pro maximální efektivitu práce. Kuchyně je rozdělena do pěti zón, které jsou vůči sobě umístěny ve směru hodinových ručiček v případě, že jste pravák, a proti směru pokud jste levák. Díky promyšlenosti tohoto systému je zajištěno, že budete mít vše při ruce právě chvíli, kdy to budete potřebovat.

Dodavatelé nábytku na míru

Pokud se rozhodnete, že si necháte zhotovit kuchyni na míru a máte promyšlené, jak by zhruba měla vypadat, zbývá jen vybrat dodavatele. Zde může nastat problém, protože kuchyně dodává spousta firem, konkurence je velká. Vybírejte proto prověřené dodavatele, kteří mají kladné reference a nebojí se na internetu ukázat své dosavadní práce.