Nábytek na míru: jak je to s jeho cenou?

Máte atypicky řešený byt, takže by vám běžný nábytek zabíral mnoho místa a mnoho místa by zůstalo nevyužito? Nebo si jen nemůžete vybrat z nabídky a dostupných produktů, a proto koketujete s myšlenkou, že si necháte vyrobit nábytek na míru? Jenže co cena? Nebude to příliš drahé? Pojďte se na to s námi podívat!

Je pravda, že pokud budete srovnávat ty nejlevnější varianty nábytku z velkoobchodů s nábytkem vyrobeným na míru, nejspíš vás rozdíl naprosto vyvede z rovnováhy a budete přesvědčeni o tom, že nábytek na míru nechcete a oželíte ho i za cenu, že ten sériově vyráběný se do vašeho bydlení ani za mák nehodí.

Jestliže ale přistoupíte na srovnání srovnatelných kousků, tedy od běžných výrobců, budete se divit – rozdíl totiž nebude nijak přehnaný.

V podkroví si bez nábytku na míru ani neškrtnete

Moderní bydlení v podkroví je bezesporu nádherné a má své kouzlo. Se sériově vyráběným nábytkem v něm však příliš neuspějete. Takto atypické prostory si žádají atypické řešení, tedy nábytek na míru. A rozhodně stojí za to připlatit si za něj, než abyste trpěli nevyužitým prostorem a v návaznosti na to nedostatkem potřebného místa.

Pro příklad můžeme uvést třeba postel, dvojlůžko. Běžně se cena pohybuje kolem 30 tisíc korun, mluvíme-li o sériové práci českých výrobců. Dvojlůžko na míru se dá pořídit už za cenu kolem 37 tisíc korun, v závislosti na všech vašich požadavcích. Přičíst se k tomu musí naprosto dokonalý komfort, který s tímto nábytkem získáte.

Chcete-li do vybavení bytu zainvestovat, můžete si na pomoc přizvat bytového architekta, který vám navrhne celkový vzhled bydlení tak, aby se vám v něm žilo opravdu dobře. Podle nákresu, za který utratíte 4-5 tisíc korun, vám potom ve vybrané dílně vytvoří přesně to, co potřebujete.

Důvěřujte, ale prověřujte

Než podepíšete smlouvu, na jejímž základě vám dílna nábytek vyhotoví, zjistěte, jestli je cena opravdu výhodná – zda je v ní zahrnuta montáž, nebo ne. Vás by montáž stála spoustu času, případně mnoho peněz, kdybyste si na ni samotnou chtěli někoho přizvat.