Nábytek na míru do chodby

Jak vybrat nábytek na míru do chodby? To bývá dosti zapeklitá záležitost, protože chodba většinou vypadá jako úzká nudle, jejíž konce někam ústí. Pokud do ní tedy hodláme umístit úložné prostory či jiný nábytek, musíme ji ještě více zúžit. Jak to udělat, aby se z místnosti nestala tmavá ponurá místnost podobná šachtě do černouhelného dolu? Existuje několik účinných triků, jak to udělat, aby pro nábytek na míru chodba neznamenala neřešitelný problém.

Chodba může být překážkovou dráhou. Aby se jí nestala, je dobré ji ponechat širokou alespoň 110 centimetrů. Člověk by také měl mít při procházení prostor nejméně 90 centimetrů, a to i když do chodby trčí otevřená dvířka skříně. Početnější rodiny, u nichž je větší pravděpodobnost častějšího výskytu osob v jedné místnosti pak přivítají, když budou mít v chodbě průchod o velikosti minimálně 120 centimetrů, do něhož už se vejdou dvě proti sobě jdoucí dospělé osoby.

TIP: V malých prostorech se na strop dostávají úložné prostory. Jestliže zvolíte takové řešení, dbejte na to, že by neměla klesnout pod výšku 2,1 metru, a to ani v případě, že nemáte zrovna basketbalovou postavu. Mějte ohledy na dlouhány, kteří k vám mohou přijít na návštěvu.

Nábytek na míru do chodby může hrát důležitou úlohu nejen v tom, jak veliký bude prostor, který zbyde na průchod, ale též v tom, jak tento prostor bude vypadat. Použijeme-li zrcadla, pak se i temný brloh dokáže proměnit v místnost, jež vypadá mnohem prostorněji.

Chcete další tipy na vybavení místnosti s netradičními prostorovými dispozicemi pomocí nábytku na míru? Pak se podívejte třeba na nábytek do podkroví.