Nábytek na míru do kuchyně: kdy a proč o něm uvažovat?

Nábytek na míru je vynikajícím řešením pro atypické, malé i docela obyčejné prostory. Dle svých preferencí si můžete nechat zhotovit takřka každý kousek nábytku a nechat ho dokonale zapadnout do interiéru. Vytvoříte tak stoprocentně praktické i výjimečně krásné zázemí, kterým se většina bytů se sériově vyráběným nábytkem nevyrovná.

kuchyn_1000

Jednou z místností, kde je nábytek na míru hojně potřeba, je kuchyň. Pokud je malá, snažíme se v ní ušetřit co nejvíce místa. Nebo je velká, ale my jsme na svůj prostor velmi nároční, a proto se i v tomto případě snažíme získat co nejvíce místa a maximálně ho využít. Nebo může jít o kuchyň v atypických prostorách – v půdních bytech, v podkroví. Tam se bez nábytku na míru takřka neobejdeme.

Kuchyňská linka na míru – to, co může vaši kuchyň dokonale zvelebit

Mít dokonale praktickou i designově promyšlenou kuchyň, to je sen snad každé dobré hospodyňky. A nábytek v kuchyni, tedy především kuchyňská linka, je naprostým základem. Největší výhodou je pochopitelně to, že stoprocentně využijete prostor, který vám místnost nabízí. A problémem rozhodně nejsou jen prostory atypické, například skosené. Stačí jen správně stanovit jednotlivé rozměry linky a můžete mít perfektní kuchyň, v níž budete rádi pobývat.

A pochopitelně nejde jen o samotnou linku, ale i o doplňkové skříňky, do nichž můžete dle libosti ukládat nádobí i nejrůznější potřeby k vaření. Moderní linka na míru vám poskytne dostatek úložného místa, takže nebudete mít důvod lamentovat nad tím, jaký chaos v kuchyni vládne a že musíte mít na očích i to, co používáte třeba jen jednou za měsíc.

kuchyn2_1000_01

Práce začíná návrhem

K výrobě nábytku na míru si pochopitelně musíte přizvat odborníky, jejichž denním chlebem je právě zdokonalování kuchyní. Nemusíte se ale bát, že by se vaše představy nějak zásadně lišily od výsledku jen proto, že bude na celé věci pracovat někdo jiný. Na počátku totiž bude stát návrh, v němž si se zpracovatelem dohodnete, co od vyrobeného nábytku očekáváte, jaké by měl mít rozměry, ale také to, v jakém stylu by měl být vyveden.

V moderní kuchyni sériovým linkám téměř odzvonilo

Zapomeňte na mýtus, že nábytek na míru je mnohem dražší než ten sériový. Je pravda, že si za něj připlatíte, takový příplatek ale nemusí být nijak razantní, pokud najdete firmu, která bude pracovat dobře a za rozumné ceny. Myslete na to, že investujete do vlastního bydlení – do zázemí, v němž byste se měli dobře cítit a které byste ho měli mít rádi pro to, jak vám slouží a jak pěkně vypadá. A abychom odpověděli na otázku z titulku článku - o nábytku na míru do kuchyně byste měli uvažovat pokaždé, když se chystáte svou kuchyň nějak měnit.