Nábytek na míru? V podkrovním bytě naprostá nezbytnost!

Stěhujete se do podkrovního bytu? Gratulujeme vám ke krásnému bydlení s atypickými prvky. Už jste se ale důkladně zamysleli nad tím, jak a čím ho vybavíte? Klasickým sériovým nábytkem to totiž příliš provést nelze. Nepropadejte ale panice. Krásné bydlení bude. Poradíme vám, jak si ho zařídit.

Právě atypické provedení bytů umístěných v podkroví vás samo dovede k nábytku na míru. Budete totiž potřebovat docela jiné rozměry a možná si chcete vybrat i barvu, materiál a styl, který byste jen těžko v klasické výrobě sehnali.

Vestavěné skříňky a skříně jsou často do podkroví jedinou dobrou volbou.

V čem je u nábytku v podkroví zrada?

  • Skosené stěny vám nedovolí postavit k nim například klasickou skříň či komodu, aniž by někde nezůstalo nevyužité místo. Váš nábytek tak bude muset být například hlubší a jeho zadní část bude muset výrobce přizpůsobit stěně. Jinak byste byli velmi limitovaní výškou skosení, což by byla opravdu škoda.
  • Právě u skříní je problém největší. Můžete ho ale elegantně vyřešit tak, že si ji necháte vyrobit na míru, ideální variantou pro vás bude vestavěná skříň, která využije maximum prostoru a ten, který chcete mít volný, zase nechá volný.
  • S větší hloubkou, kterou možná na trhu nenajdete, musíte počítat také u stolů a kuchyňské linky, pokud i ty chcete mít u skosených stěn. Berte v úvahu, že skosení vám v obou případech ubere pracovní plochu. Maximálně na ni můžete postavit některé doplňky, ale rozhodně se v tak zúženém prostoru nebude dát pracovat. Potíž může být i se skříňkami, které v klasických bytech máme právě nad linkou. I tady pomůže výroba nábytku na míru a jeho instalace na vhodné místo.

Vestavěné skříně a skříňky jsou pro podkroví jako stvořené

Dispozice podkrovního bytu sice dělají trochu neplechu, co se nábytku týče, na druhou zase nabízí atypické prostory a zákoutí, které můžete jako úložné prostory také efektivně využít. Místo klasické skříně si například z výklenku můžete udělat šatnu. A to se teprve váš byt rozzáří luxusem.

Nepropadejte panice, nábytek na míru všechno vyřeší

Jste-li šťastnými vlastníky nebo obyvateli podkrovního bytu, pak si toto štěstí užívejte naplno a nedělejte si nejmenší starosti s nábytkem. Nechte si ho jednoduše podle návrhu vyrobit na míru a těšte se na skvělý výsledek.